تبلیغات
My Note! - ۱۰ حقیقت ساده که افراد باهوش آنها را فراموش می کنند

یاد خر پلیس به خیر!! با خر دمپایی!!

۱۰ حقیقت ساده که افراد باهوش آنها را فراموش می کنند

نویسنده :saeed eskandari
تاریخ:جمعه 9 فروردین 1392-02:14 ب.ظ


دگرش این نوشته را به شما ایرانیان تقدیم می کند. مردمانی که به گفته همه آن کسانی که از پیش از هرودوت تا همین توریست های کم تعدادی که این روزها به اصفهان می روند ، یک صدا به باهوشی شما اعتراف می کنند.اما مردمان باهوش گاهی ساده ترین و پیش چشم ترین مسائل خودشان را نمی بینند.در این نوشته ۱۰ مورد از حقایقی که گاه یادمان می رود به آنها دقت کنیم برایمان بازتعریف می گردد.

سردبیر دگرش


افراد باهوشی را می شناسم که همیشه در حال کشمکش و درگیری برای پیشبرد امورشان هستند. به نظر می رسد آن ها از اصول و حقایق ساده ای که بر توانایی های ما برای پیشرفت و تعالی احاطه دارند غافلند. در ادامه به طور خلاصه به برخی از این اصول اشاره می کنیم

۱)نه تحصیل و نه هوش بدون عمل به کار نمی آیند.

فرقی نمی کند بسیار باهوش و جزء نوابغ باشی یا در رشته ی فیزیک کوانتوم دکترا گرفته باشی وقتی حرکتی نکنی و فعالیتی نداشته باشی هیچ تغیر و تحولی ایجاد نمی کنی و در نتیجه هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد. تفاوت زیادی میان انجام یک عمل و علم به انجام یک عمل وجود دارد. هوش و تحصیلات هردو بدون عمل بی ارزش و پوچند.

degaresh.com

۲)شادی و موفقیت دو مقوله ی جدا از هم هستند.

تاجری را می شناسم که در سال گذشته موفق شد یک میلیون دلار از اینترنت کسب درآمد کند همه ی کارآفرینان او را تاجر موفقی می دانستند ولی حدس بزنید چه شد!؟ هفته ی پیش او ناگهان به من گفت افسرده شده است! اما چرااااااااا؟ او خسته و تنها بود. اخیراً هیچ زمانی را صرف خودش نکرده بود! جالب بود موفق ترین انسانی که می شناختم شاد نبود. مورد دیگر اسکی بازی بود که از صبح تا شب در سواحل سن دیگو به تمرین می پرداخت. او بسیار مهربان و مثبت اندیش بود. همیشه خندان! ولی محل خواب او قایقی بود که به همراه شریکش در آن می خوابیدند و گاهی با آن توریست ها را برای گردش به آن اطراف می بردند و به این صورت کسب درآمدی هم داشتند. او بسیار شاد و سرحال بود اما آیا می توان این زندگی را موفق دانست؟

چه چیز مرا شاد می کند؟ و چه چیز مرا به موفقیت می رساند؟ جوابگویی به این دو سؤال بسیار سخت است. باید هر روز و هر لحظه از خود بپرسی! چه چیز….. چه چیز…….

3)هرکسی کسب وکار خودش را راه می اندازد.

مهم نیست چطور زندگیت را می گذرانی! مهم نیست برای چه کسی کار می کنی! تو تنها برای یک نفر کار می کنی! خودت!

سؤال بزرگ این است: چه می فروشی؟ به چه کسانی می فروشی؟ حتی اگر کاری تمام وقت در یکی از بهترین شرکت ها داری بدان که تو و هر کس دیگری در واقع به تجارت خودت مشغولی! به کار خودت. تو در هر لحظه در حال فروش بخشی از هستی ات هستی(ساعت های عمرت) با یک قیمت مشخص(حقوقت) به یک مشتری(کارفرمایت)! پس چگونه می شود در آن واحد وقت را ذخیره کرد و سود بیشتری در این معامله برد؟پاسخ به این سؤال در مورد همه یکسان نیست. ولی همه باید پاسخ آن را بدانند.

degaresh.com

۴)داشتن انتخاب های زیاد موجب سردرگمی در تصمیم گیری می شود.

اکنون در قرن بیست یکم که قرن فن آوری اطلاعات است خبرها به سرعت نور حرکت می کنند و فرصت های پیش رو نامحدود به نظر می رسند. هنگام تصمیم گیری در مورد زندگی و کارمان با گزینه های بسیاری روبرو می شویم. اما باید بدانیم این گزینه ها و انتخاب ها موجب سردرگمی و گیجی و در نهایت عدم کارآیی می شوند. تحقیقات در زمینه ی کسب وکار و بازاریابی نشان داده است که وقتی مشتری با انتخاب های متنوع روبرو می شود احتمال خرید او به مراتب کمتر می شود. انتخاب یک گزینه از بین ۳ گزینه آسانتر از انتخاب از بین ۳۰۰ مورد است.بنابراین اگر فروشنده هستید آسان بگیرید واگر می خواهی در زندگیت تصمیمی بگیری وقتت را با سنجش نکات ریز و جزئی هدر نده. چیزی را که فکر می کنی به درد می خورد انتخاب کن اگر خوب نبود و کارآیی نداشت به سراغ انتخاب بعدی برو.

۵)همه ی افراد در آن واحد دو بعد شخصیتی شکست و موفقیت را دارند.

این مورد در عین استقلال خود وابسته به مورد شماره ۲ در مورد موفقیت و شادی است. تلاش برای کامل بود نه فقط هدر دادن زمان و انرژی است، بی عیب و نقص بودن تنها یک توهم است. همه ی افراد حتی بزرگان و خواص چند بُعدی هستند. آن تاجران حرفه ای، موسیقیدانان مشهور، نویسندگان مطرح و حتی پدر و مادر خودمان همگی ابعاد شخصیتی متفاوتی دارند. بُعد موفق ما شامل مواردی است که وقت بیشتری را به آن اختصاص می دهیم. در مورد آن ها موفقیم چون می خواهیم ما را به حسن انجام آن ها بشناسند و این همان بخشی است که زندگیمان بر پایه ی آن می چرخد. اما در پس این چهره ی موفق و متعالی که در اذهان عمومی نمایش می دهیم موجودی چند بُعدی با لیستی بلند از از کاستی ها و شکست ها وجود دارد که گاهی همسر بدی می شود، گاهی به بقیه می خندد ….

۶)هر اشتباهی می تواند گامی به سوی موفقیت باشد

اشتباهات درس های مهمی به ما می آموزند. با هر اشتباه یک قدم به هدفتان نزدیک تر می شوید. تنها اشتباه مضر و نابودگر آن است که به خاطر ترس از اشتباه کردن رو به انفعال و سستی بگذاری!

شک نکن! شانس را باید به کف بیاوری، شانس دادنی نیست! نمی توانیم مطمئن باشیم که کاری که انجام می دهیم به نتیجه می رسد اما می توانیم ۱۰۰ % مطمئن باشیم که تنبلی و عدم اقدام منجر به نتیجه مطلوب نمی شود. اکثر اوقات مهم فقط این است که گام اول را برداری و شروع کنی. مهم نیست چه اتفاقی می افتد بیشتر مواقع همان می شود که می خواستی یا موفق می شوی و یا تجربه ای بر می گیری. به هر حال تو برنده ای. به خاطر داشته باش اگر تلاش نکنی سر جایت درجا خواهی زد.

degaresh.com

۷)ممکن است درست در همان کارهایی که بدت می آید انجام دهی موفق باشی.

اگرچه نمی خواهم کاری یا رشته ای که دوست نداری انتخاب کنی اما اینکه می گویند در کاری پیروز می شوی که دوستش داری اشتباه است. یکی از دوستان من حسابدار است. او می گفت بارها اتفاق افتاده درست وقتی از کارم خسته و متنفر می شوم ارتقاء درجه می گیرم. چرا؟ زیرا اگرچه کارش را دوست ندارد اما آن را بلد است و کارش خوب است. نمونه هایی بسیاری از این دست دارم اما از ذکر جزئیات صرف نظر می کنم فقط این را بدانید اگر وقت و توجه کافی صرف یادگیری یک مهارت کنید صرف نظر از میزان علاقه تان به آن در آن کار خبره خواهید شد.

۸)مشکلاتی که با دیگران داریم بیشتر در مورد خودمان است.

اغلب اوقات با دیگران مشکل پیدا می کنیم با همسر، والدین، بچه هایمان… . ولی در واقع مشکلی وجود ندارد بیشتر این مشکلات توسط ناخودآگاه ما ساخته شده و زاییده ی ذهنمان است. گاهی آن ها در گذشته کاری کرده اند که اثرش تا به امروز همراهمان است و امروز سرباز کرده یا شاید انتظاری از آن ها داشته ایم و برآورده نشده است. در همه ی این موارد مشکل از خودمان است نه دیگران! همه چیز به تصمیم خودمان بستگی دارد. می خواهیم در گذشته سرگردان باشیم یا دریچه های ذهنمان را به روی حقایق مثبت پیش رویمان بگشاییم؟! فقط کافی است کمی متفاوت به دنیا بنگریم. آن چه بوده و آن چه باید می بوده را رها کنیم و انرژیمان را بر آن چه هست و آن چه می تواند باشد تمرکز دهیم.

۹)تصمیمات احساسی به ندرت تصمیمات درستی هستند.

تصمیمات مبتنی بر احساسات عمیق، اکثراً واکنش های احساسی هستند تا تصمیمات سنجیده و عاقلانه. بهترین پند در این مورد آن است که نگذار احساساتت عنان تفکرت را بدست گیرد آرام باش و قبل از آنکه هر گونه تصمیمی درباره زندگیت بگیری گذشته را در ذهنت مرور کن.

۱۰)وقتی فرصتی روی می کند ۱۰۰% آماده نیستیم.

آن چه افراد باهوش را عقب نگه می دارد بی میلی آن ها به استفاده از فرصت هایی است که به آن ها رو کرده! چرا؟! چون فکر می کنند آمادگی ندارند. به عبارت دیگر آن ها فکر می کنند دانش مهارت و تجربه ی بیشتری نیاز دارند. و متأسفانه این رفتار و طرز تفکر موجب رکود رشد و تعالی شخصیتی خواهد شد. حقیقت آن است که هیچ کس در لحظه ی رو کردن فرصت ها ۱۰۰% حاضر و آماده نیست. بیشتر این فرصت ها ما را به رشد فکری و روحی وا می دارند. آن ها باعث می شوند بزرگ شویم و به آرامش در آینده بیاندیشیم. این یعنی در ابتدا آرامش نداشته ایم و به اندازه ی کافی بالغ نبوده ایم. وقتی آرامش نداریم یعنی آماده نبوده ایم.

به خاطر داشته باش لحظات طلایی همراه با فرصت ها می آیند و می روند. اگر می خواهی در زندگیت دگرشی مثبت ایجاد کنی باید به استقبال آن ها بروی و با رویی گشاده پذیرای این فرصت ها باشی حتی اگر ۱۰۰% آماده نیستی.

ترجمه اختصاصی دگرش

منبع : marcandangelنوع مطلب : دانستنیها ! 

feet problems
جمعه 24 شهریور 1396 04:41 ق.ظ
Excellent way of explaining, and pleasant post to take facts on the topic
of my presentation focus, which i am going to present in institution of higher education.
Can you get taller with yoga?
دوشنبه 30 مرداد 1396 10:00 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my
blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with
something like this. Please let me know if you run into anything.

I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
william4mcclure.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:42 ق.ظ
Hello there, just became alert to your blog through
Google, and found that it is truly informative. I'm going
to watch out for brussels. I'll appreciate if you continue
this in future. Lots of people will be benefited
from your writing. Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo